Çandarlı MAVİKENT Arsa Kooperatifi Satılık Arsalar

Çandarlı MAVİKENT Arsa Kooperatifi Satılık ArsalarÇANDARLI MAVİKENT ARSALARI

Çandarlı Mavikent Arsaları Genel Bilgi

Çandarlı Mavikent Koop. Çandarlı – İzmir yolu üzerinde Çandarlı Mezarlığından önce Çandarlı girişine 1km mesafededir. Çandarlı ‘ya gelenlerin muhakkak yol üstünde gözüne çarpan yolun ikiye böldüğü Ege Mavikent Koop. Çandarlı’nın eski sitelerindendir. Hem yolun üst tarafında hem de yolun alt tarafında yerleşim bulunmaktadır. Mavikent, Çandarlı ‘nın gelişim güzergahı üzerinde bulunduğu için değerli bir bölgedir. Mavikent Koop. parsellerinin neredeyse hepsinin elektrik, su, kanalizasyon ve diğer altyapıları bulunmakta olup faal durumdadır. Ege Mavikent ‘te herhangi bir zorunlu inşaat planı da yoktur, yani istediğiniz yerde kendi çizdireceğiniz inşaat planını kendi arsanızda uygulayabilirsiniz. Mavikent ‘teki arsalar konut imarlı olup 2,5kat dubleks yazlık yapılabilir ancak bazı arsalarda eğimden kaynaklı kot farkı nedeniyle 3,5kat tripleks yazlık yapılabilme avantajı vardır.

Çandarlı Mavikent Arsaları Çevresi

Mavikent Koop. ana yolun böldüğü iki kısımda incelenebilir. Mavikent ‘te yolun üstü denilen İzmir istikametinden gelirken sağda, rüzgar güllerinin bulunduğu kısım ilk yazlıkların yapıldığı ve yerleşimin yoğun olduğu kısımdır. Yolun sol tarafı yani altı ise deniz tarafıdır. Bu arsaların ilk yazdığımız İzmir’den gelirken sağ kısımda kalanları sorunsuzdur ve her parselin önünde elektrik, su hattı hazırdır. Çandarlı Mavikent Koop. ‘den ev yapmadan da arsanıza elektrik ve su hattı alabilirsiniz (2022 itibariyle maalesef ev olmayan arsalara elektrik alımında sorunlar yaşanabiliyor). Bu sayede bahçe yada çiftlik olarak da arsanızı kullanabilirsiniz. Mavikent ‘in denize tarafında olan kısımlarında bir kaç adada 1.Derece Doğal Sit bulunmaktaydı. Yaklaşık 2021 yılının sonbahar döneminde Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından gelen yeni bir yazıyla Doğal Sit Alanı’nın derecesi 1’den 3’e düşürülmüş ancak daha önce deniz tarafındaki arsaların sadece bir kısmında olan bu durum deniz tarafında bulunan arsaların tamamına yayılmıştır. Mevcut koşullarda Mavikent’in deniz tarafındaki arsaların tamamı 3.Derece Doğal Sit alanıdır. Bu durumdan dolayı Mavikent ‘teki bu sitli arsalar normal arsalara göre yarı fiyatına hatta biraz daha altına satılmakta ve bahçe yapımı yada yatırım amaçlı kullanılabilmektedir..

Çandarlı Mavikent Arsa Fiyatları

Mavikent Arsaları 120’nin üzerinde ada ve her adada onlarca parselle 2500’ün üzerinde konut alanına sahiptir. Çandarlı Ege Mavikent Arsa Koop. de parsel fiyatları her sene yükselmekte olup hem İzmir yolu üzerinde Çandarlı ‘ya yakın bir yazlık isteyenlere hem de kısa vade de iyi kar getirdiği için yatırımcılara çok büyük olanaklar sağlamaktadır.

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2023 Çandarlı Deniz Emlak. Tüm hakları saklıdır.