Çandarlı Limanı TBMM gündeminde

Çandarlı Limanı TBMM gündeminde

  • Kategori: Genel
  • Yorum Yok

Dikkat! Çandarlı Limanının son durumuyla alakalı yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu haber yazısı eski tarihli olup bilgi amaçlıdır.

Ulaştırma, Denizclik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çandarlı Limanı hakkında açıklamalarda bulundu. Arslan, 1 Haziran’da gerçekleşen TBMM 96. Birleşim toplantısında konuştu.

Arslan, Çandarlı Limanı’nın mendirek dâhil altyapı çalışmalarının yapıldığını belirtti: “Arkadaşlar, Çandarlı Limanı’nın sıfırdan projesinin hazırlanması aşamasında bu kardeşiniz vardı, inşaatına başlanması aşamasında bu kardeşiniz vardı. İnşaatı devam ettikten sonra Kars Milletvekili olduğum hâlde, biz Türkiye’nin milletvekiliyiz diyerek 3 kere projeyi, gittim, yerinde inceledim, varsa bir fikrim söyledim, bilgiler de aldım. Ben bir hafta önce ulaştırma projelerinin içine girmiş bir adam değilim. Çandarlı Limanı böyle bir liman, Çandarlı Limanı’nın mendirek dâhil altyapısı yapılmıştır.

Yap-işlet-devret modelli projelerde yöntem budur. Kalan kısmını, üst yapısını yap-işletle veya başka yöntemlerle hayata sokarsınız. İzmirli bilsin ki Çandarlı Limanı sadece İzmir için değil, Türkiye için önemli bir projedir. Ta Orta Asya’dan gelen yüklerin Anadolu üzerinden Avrupa’ya, açık denizlere açılması için çok önemli bir limandır; bu hizmete girecektir, bu konuda hiçbir sıkıntı yok.”

Arslan ayrıca “Metrolarla ilgili bir açıklama yapmamıştım. Ankara metrolarının zaten yarı parasını belediye harcamıştı, kalan kısmını Ulaştırma Bakanlığı devraldı, yaptı. Aynı şekilde İzmir metrolarında da bu iş birliği devam ediyor.” dedi.

Paylaş :

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2023 Çandarlı Deniz Emlak. Tüm hakları saklıdır.